Mundial w Katarze zagrożeniem dla sportów zimowych

DSC_0218Do Mistrzostw Świata w piłce nożnej jeszcze ponad 7 lat, a już wywołują kontrowersje. Przeniesione z miesięcy wakacyjnych na listopad i grudzień mogą zagrozić oglądalności sportów zimowych.

Międzynarodowa Federacja Narciarska będzie musiała zmodyfikować kalendarz zawodów w sezonie 2022/2023 tak, aby nie pokrywały się one z meczami Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze. Organizatorzy przenieśli mundial z czerwca oraz lipca właśnie na listopad i grudzień 2022 roku. Szef FIS Gian Franco Kasper obawia się, że rywalizacja na boiskach odbierze sportom zimowym widzów, a przez to sponsorów.

Jeszcze dwa miesiące temu Kasper denerwował się, iż przewodniczący Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej – Sepp Blatter nie potrafi nawet odpowiedzieć na zarzuty. Szef FIS pisał do Blattera prosząc o szacunek i uczciwość dla mniej popularnych dyscyplin, jednak ten nie odpisał. Kasper zarzucił FIFA, iż uważają się za bogów, a także robią co chcą.

Teraz Kasper podchodzi do sprawy spokojniej i stara się szukać w tym plusów. Przynajmniej udało się uniknąć mundialu w styczniu i lutym, ponieważ wtedy kolidowałby z zimowymi mistrzostwami świata, stwierdził. Szwajcar jest rozczarowany postawą FIFA i nie pozostaje mu nic innego, jak się dostosować.

Źródło: przegladsportowy.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.