MŚJ: Złoto dla Baudin i Fossli w sprintach U23!

Pochodząca z Włoch Francesca Baudin i Norweg Sondre Turvoll Foslli zdobyli złoty medal w sprincie techniką klasyczną w kategorii U23 Mistrzostw Świata Juniorów, które są rozgrywane w Kazachskich Ałmatach. Polacy swoje występy kończyli na kwalifikacjach bądź w ćwierćfinałach biegu.

Francesca Baudin dobiegła do mety z czasem wynoszącym: 3:27.66. Pokonała ona o 0.48 sekundy będącą na drugim miejscu Norweżkę Silje Theodorsen. Na najniższym stopniu podium uplasowała się koleżanka Baudin z reprezentacji Włoch Giulia Stuerz. Do zwycięstwa zabrakło jej +1.59 sekundy.

Tuż poza strefą medalową znalazła się Alisa Zhambalova z Rosji (strata: +1.67 sekundy). Piąte miejsce należało do Laury Gimmler (strata: +9.24 sekundy), która reprezentuje na Mistrzostwach Świata Juniorów Niemcy. Finałową szóstkę biegaczek uzupełniła Greta Laurent. Jednak jej strata do Baudin wyniosła ponad 22 sekundy.

Na ćwierćfinale swój udział w zawodach zakończyła Urszula Letocha. Ostatecznie zajęła miejsce 27. Kwalifikacji nie przebrnęła za to Dominika Bielecka.

Pełne wyniki sprintu kobiet

Złoty medal w konkurencji mężczyzn zdobył Sondre Turvoll Fossli. Norweg zameldował się z czasem 2:56.46 sekundy. Srebrny medal przypadł koledze z reprezentacji Fossliego – Sindre Bjoernestad Skar, który do zwycięzcy stracił 2 sekundy. Podium medalistów uzupełnił pochodzący z Rosji Ermil Vokuev (strata: +3.42).

Na czwartym miejscu tego biegu uplasował się Richard Jouve (strata: +4.66 sekundy) z Francji. Martin Loewstroem Nyenget ze strata wynoszącą +6.48 sekundy był piąty. Na szóstym miejscu bieg ukończył Benjamin Saxton. Jednak jego strata do Fossliego wyniosła ponad 17 sekund.

W sprincie mężczyzn U23 udział wzięło dwóch reprezentantów Polski. Obydwaj zawody zakończyli na ćwierćfinale. Najlepszym z nich był Konrad Motor, który zajął miejsce 26. o trzy pozycje niżej uplasował się Paweł Klisz.