MŚJ w Zakopanem. Pierwsze medale rozdane. Oto najlepsi juniorzy w kombinacji

18:19, 02.03.2022 RED Aktualizacja: 19:02, 02.03.2022

Poznaliśmy pierwszych medalistów FIS Mistrzostw Świata Juniorów w Zakopanem. W kombinacji norweskiej mistrzynią świata została Włoszka Annika Sieff, tuż za nią uplasowała się Japonka Haruka Kasai, a brąz zdobyła Nathalie Armbruster z Niemiec. Złoty medal wśród mężczyzn wywalczył Stefan Rettenegger z Austrii, drugi był Fin Perttu Reponen, a trzeci Tristan Sommerfeldt z Niemiec. Najlepsza z Polek Natalia Słowik zajęła 16. miejsce, a Maciej Gąsienica-Ciaptak był dopiero 35.

Rywalizowano na Średniej Krokwi oraz trasach biegowych Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem metodą Gundersena (jedna seria skoków i bieg - kobiety na 5 km, mężczyźni na 10 km). Po pierwszej części rywalizacji wśród kobiet prowadziła Austriaczka Annalena Slamik, ale dopiero 15. miejsce w biegu zepchnęło ją poza podium (5. miejsce). Japonka Haruka Kasai mimo słabszego biegu zdołała utrzymać drugie miejsce, ulegając na ostatnich metrach zaledwie o 0,9 sekundy trzeciej po skokach Annice Sieff. Świetny bieg i najlepszy czas na 5 km Nathalie Armbruster wywindował ją z 7. miejsca po skokach na najniższy stopień podium. Czwarte miejsce zajęła Niemka Jenny Nowak, a na 6. pozycji uplasowała się druga z Japonek Hazuki Ikeda.

Słowik: "W biegu dałam dzisiaj z siebie wszystko"

Natalia Słowik po słabym biegu spadła z niezłej 10. pozycji na 16. miejsce. - W biegu dałam dzisiaj z siebie wszystko i był to występ na miarę moich możliwości. Natomiast w skokach do poprawy jest przede wszystkim druga faza lotu. Na mistrzostwach wystartuję jeszcze w konkursie skoków i mam nadzieję, że uda się wtedy poprawić błędy - powiedziała Natalia Słowik.

Bezkonkurencyjny w rywalizacji juniorów był Austriak Stefan Rettenegger, który zajął 3. miejsce na skoczni i miał drugi czas w biegu na 10 km. Zajmujący po skokach dopiero 13. miejsce Fin Perttu Reponen był zdecydowanie najszybszy na trasie biegu, co zapewniło mu wicemistrzostwo świata. Trzeci na mecie Tristan Sommerfeldt wyprzedził w końcowej klasyfikacji swojego rodaka z Niemiec Simona Macha. Dopiero 11. czas biegu Sebastiana Oestvolda z Norwegii spowodował, że spadł z pozycji wicelidera na 5. pozycję. Francuz Matteo Baud był szósty zarówno w skokach, jak i w biegu i ostatecznie także zajął 6. miejsce.

W czwartek na Średniej Krokwi (HS-105) o medale powalczą skoczkinie i skoczkowie narciarscy - o godzinie 16:00 początek rywalizacji kobiet, o 19:30 rozpocznie się pierwsza seria konkursu mężczyzn.

Pełne wyniki: K | M

Źródło: Komunikat prasowy organizatora