MŚJ w Zakopanem 2021: Koordynator FIS chwali postęp przygotowań

fot. M. Król

fot. M. Król

Zapowiadane od kilku tygodni spotkanie dotyczące przyszłorocznych mistrzostw świata juniorów w Zakopanem doszło do skutku. Komitet organizacyjny oraz przedstawiciele FIS omawiali najważniejsze sprawy za pośrednictwem Internetu.

– Czuć entuzjazm lokalnych organizatorów i Polskiego Związku Narciarskiego do organizacji nadchodzącej imprezy – powiedział po spotkaniu w Zakopanem Michal Lamplot, który jest jednym z koordynatorów MŚJ 2021 z ramienia FIS.Problemy związane z budową Średniej Krokwi na razie nie niepokoją. Na stronie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej pojawiła się informacja, że wznowiono prace nad kompleksem po pandemii koronawirusa. – Mimo opóźnień są zapewnienia, że uda się zakończyć budowę do mistrzostw – czytamy w komunikacie.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wszystkie przygotowania idą zgodnie z harmonogramem, łącznie ze skocznią – skomentował Lamplot. – Wygląda na to, że uda się rozegrać zawody we wszystkich trzech konkurencjach w Zakopanem – dodawał. Pewności wciąż jeszcze nie ma. Temat ewentualnego przeniesienia czempionatu w Beskidy nie zniknął całkowicie. – 25 maja zbiera się zarząd FIS i do tego momentu trzeba ewentualnie podjąć decyzję dotyczącą przeniesienia zawodów – powiedział nam Jan Winkiel, sekratarz generalny PZN.

Źródło: FIS / Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj