MŚJ w Whistler. Dobry występ polskiej biegaczki na dystansie

21:34, 30.01.2023 Mateusz Król Aktualizacja: 21:35, 30.01.2023

Za oceanem w najlepsze trwają mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym. W poniedziałek do rywalizacji przystąpiły między innymi biegaczki narciarskie. Na dystansie 20 km stylem klasycznym 15. miejsce zajęła Daria Szkurat.

Screen: Youtube / FIS Cross Country

W biegu na 20 km stylem klasycznym juniorek najlepsza w Whistler okazała się Norweżka Milla Andreassen, która wręcz znokautowała rywalki. Druga Szwedka Lisa Eriksson prawie 21 sekund. Brązowy medal wywalczyła Eevi-Inkeri Tossavainen z Finlandi.

Całkiem nieźle zaprezentowała się reprezentantka Polski. Daria Szkurat uplasowała się na piętnastym miejscu. Zuzanna Fujak była 26., a Kamila Idziniak 44.

O godzinie 21:30 polskiego czasu rozpocząć ma się rywalizacja panów. Wyniki zaktualizujemy, jak tylko zakończy się bieg.