MŚJ w Whistler. Bardzo dobre skoki Polaków w treningach

fot. PZN

W nocy polskiego czasu polscy juniorzy w skokach narciarskich mieli okazję wypróbować normalny obiekt w Whistler. To przed konkursem o mistrzostwo świata juniorów. Vilho Palosaari nie dał szans rywalom. W czołówce plasowali się za to polscy skoczkowie.

fot. PZN

Pierwszą serię treningową panów na skoczni normalnej w Whistler wygrał Vilho Palosaari. Fin uzyskał 105 metrów. Polacy mogą być natomiast zadowoleni z postawy Kacpra Tomasiaka. Najlepszy z naszych zawodników uzyskał 103 m i zajął drugie miejsce. Trzeci był Remo Imhofa (98 m).

Dobre skoki Polaków na treningach

Czwarte miejsce zajął Jan Habdas ze skokiem na 99 metr. Za nim znaleźli się dwaj Austriacy: Stephan Embacher (99 m) i Louis Obersteiner (96,5 m). Siódmy był Marcin Wróbel (95 m), Klemens Joniak zajął jedenaste miejsce (94,5 m), Wiktor Szozda uplasował się na 25. pozycji (91,5 m).

W drugiej serii treningowej znów najlepszy wynik osiągnął Palosaari, bo zmierzono mu100,5 metra. Drugie miejsce zajął Jonas Schuster (98 m), a trzecie Remo Imhof (97 m).

Znów bardzo dobrze skoczył Tomasiak, który z wynikiem 95 metrów zajął czwartą pozycję. Klemens Joniak uplasował się na siómym miejscu (95 m), a Jan Habdas był dziesiąty (94 m). Marcin Wróbel uplasował się na osiemnastej pozycji, a Wiktor Szozda na 21-szej (obaj po 90,5 metra).

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

 

Mateusz Król
Obserwuj