MŚJ w Vuokatti. Historyczny bieg Polek. Złoto Skinder, brąz Kalety

fot. LORUCREATIVE

Reprezentacja Polski od mocnego uderzenia rozpoczyna tegoroczne Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym. W pierwszej zakończonej konkurencji, sprincie kobiet, Polki zdobyły dwa medale, w tym złoto.

fot. Komitet Organizacyjny Voukatti Sport 2021

Zarówno Kaleta, jak i Skinder pewnie wygrały swoje biegi ćwierćfinałowe, prowadząc od startu do mety. Widać było, że pomimo tego zachowały dużo energii na półfinał i ewentualny finał. Obie spotkały się już w 1/2 finału. Tam, głównie za sprawą świetnego tempa narzuconego przez Skinder, nie dały szans rywalkom, zajmując dwa pierwsze miejsca premiowane awansem.

W sześcioosobowym finale Polki mierzyły się z Rosjanką Stiepanową, Szwedką Hansson, Finką Ryytty i Norweżką Melling. W połowie biegu Hansson, Kaleta i Skinder oderwały się od reszty stawki – było wiadomo, że medale rozdzielą między sobą. Najlepsza na finałowym podbiegu okazała się Skinder, dla której to drugi medal MŚJ (2 lata temu srebro w sprincie), Kaleta dobiegła trzecia, a Moa Hansson rozdzieliła Polki, walcząc do końca o srebro.

Wyniki sprintu pań

W rywalizacji panów oglądaliśmy Łukasza Gazurka, którego występ na tegorocznej imprezie zakończył się na ćwierćfinale. Polak w swoim biegu dobiegł czwarty i zajął 20. miejsce. Z tytułu cieszy się Fin Niilo Moilanen, który wygrał też w eliminacjach. Srebro wywalczył Norweg Lars Agnar Hjelmeset, a brąz Szwed Emil Danielsson.

Wyniki sprintu panów

źródło: inf. własna