MŚJ w Tomaszowie Mazowieckim: Dominacja Korei

Petra Jaszapati HUN leads Jiyoo Kim KOR in the Ladies' 500m short track speed skating final during the Winter Youth Olympic Games, Lillehammer Norway, 16 February 2016. Photo: Jed Leicester for YIS/IOC Handout image supplied by YIS/IOC

W Tomaszowie Mazowieckim zakończyły się trzydniowe Mistrzostwa Świata Juniorów w short tracku. Zawodnicy rywalizowali na dystansach od 500m do 1500, w wieloboju oraz w sztafecie. Polacy nie zdobyli medalu.

Gospodarze ostatnich Zimowych Igrzysk Olimpijskich triumfowali aż w ośmiu z dwunastu rozegranych konkurencji. Oprócz łyżwiarzy z Korei po zwycięstwo sięgali dwukrotnie Kanadyjczycy oraz po razie reprezentanci USA i Japonii. Największymi gwiazdami mistrzostw w rywalizacji mężczyzn byli Hong Kyung Hwan, który wywalczył trzy złote, srebrny i brązowy medal oraz June Seo Lee, który zwyciężył dwukrotnie, raz był drugi i raz zajął miejsce na najniższym stopniu podium, wśród kobiet najlepiej zaprezentowała się Kim Ji Yoo, która zdobyła trzy złota i jedno srebro, wszyscy zawodnicy pochodzą z Korei.

O dominacji zawodników z Korei świadczy fakt, że w wieloboju, na dystansie 1000m oraz w superfinale na 1500m zajęli całe podium. Ponadto w ostatniej rozegranej konkurencji jakim był wyścig sztafetowy mężczyzn zawodnicy z Korei mimo upadku zaledwie o setne sekundy przegrali na finiszu walkę o złoto z Japończykami. Ostatecznie drużyna Korei nie wywalczyła medalu z powodu otrzymania kary, ale fakt, że mimo kolizji byli w stanie walczyć o tytuł pokazuje jaka jest przepaść między łyżwiarzami z Korei, a resztą świata.

Polscy zawodnicy zaprezentowali się poniżej oczekiwań, ponieważ żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się awansować do finału A. W rywalizacji indywidualnej najbliżej tego była Kamila Stormowska, która na dystansie 500m zajęła ósme miejsce. Polska sztafeta kobiet w składzie: Kamila Stormowska, Patrycja Markiewicz, Karolina Miłkowska i Gabriela Topolska zajęła trzecie miejsce w finale B, co ostatecznie dało siódmą lokatę, mężczyźni nie startowali w sztafecie.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.