MŚJ w Park City: Słowenia ze złotem w mikscie

tilen-bartol

Reprezentacja Słowenii zwyciężyła w mikscie rozgrywanym na Mistrzostwach Świata Juniorów w Park City. Srebro padło łupem Niemców, a Japończycy zdobyli brąz. Polacy uplasowali się na miejscu siódmym.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowała się reprezentacja Słowenii w składzie: Nika Kriznar, Tilen Bartol, Ema Klinec i Ziga Jelar. Najlepszy skok z tego grona oddała pierwsza z wymienionych, uzyskując 93 m. Na drugim miejscu ze stratą 12,8 pkt. znajdowali się Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi zaprezentowali się w składzie: Agnes Reisch, Martin Hamann, Gianina Ernst i Constantin Schmid. Na skoczni najlepiej poradził sobie Hamann. Niemiec skoczył 91,5 m. Trzecie miejsce zajmowali Japończycy w składzie: Minami Watanabe, Masamitsu Ito, Fumika Segawa i Yuken Iwasa. W czołowej szóstce plasowali się też Norwegowie, Austriacy i Włosi. Polacy w składzie Kinga Rajda, Dawid Jarząbek, Anna Twardosz i Paweł Wąsek zajmowali 7. miejsce. Do drugiej serii awansu nie uzyskali Rosjanie, Rumuni, Kanadyjczycy i Amerykanie.

Finałowa seria potwierdziła mistrzowską dyspozycję Słoweńców. Ostatecznie mogli cieszyć się z tytułu zdobytego z ponad 30 punktową przewagą nad drugimi Niemcami. Brąz padł natomiast łupem Japończyków. Jedyna zmiana jaka nastąpiła w czołówce podczas drugiej serii to awans Włochów na piąte miejsce, kosztem Austriaków. Polacy utrzymali siódmą pozycję. Ich strata do zwycięzców była jednak tak duża, że po ośmiu skokach mieli niższą notę niż Słoweńcy po siedmiu.

Pełne wyniki

Zuzanna Wydera

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.