MŚJ w Park City: Manuela Malsiner zwycięża, Rajda trzynasta

21:33, 01.02.2017 Anna Felska

Za nami konkurs skoków narciarskich pań podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Park City. Tytuł mistrzyni wywalczyła reprezentantka Włoch Manuela Malsiner. Najlepsza z Polek Kinga Rajda zakończyła zawody na 13. pozycji.

Manuela Malsiner po pierwszej serii i skoku na 93 m zajmowała drugą pozycję, tuż za Słowenką Emą Klinec (92 m). W drugiej serii Włoszka poszybowała na 95,5 m, co pozwoliło jej na zwycięstwo i wywalczenie tytułu mistrzyni świata juniorów. Klinec po drugim skoku na 93 m musiała zadowolić się srebrnym medalem. Na najniższym stopniu podium stanęła kolejna reprezentantka Słowenii - Nika Kriznar (91 i 95,5 m). Tuż za podium uplasowały się dwie Niemki - Gianina Ernst (91 i 87,5 m) oraz Agnes Reisch (85 i 85 m). Czołową szóstkę zamknęła młodsza z sióstr Malsiner - Lara, która w swoich skokach uzyskała 83 i 90 m.

Obie reprezentantki Polski awansowały do drugiej serii. Lepiej spisała się Kinga Rajda, który po skokach na 80,5 i 84 m zajęła 13. miejsce. Anna Twardosz wylądowała na 81,5 i 82 m, co pozwoliło jej na zajęcie 30. pozycji.