MŚJ w Park City: Jednoseryjny trening dla Jelara

ziga-jelar

Ziga Jelar wygrał jednoseryjny trening mężczyzn przed jutrzejszą walką o medale w Park City. Niestety, na skoczni HS 100 zaczął rządzić wiatr, który wypaczał wyniki. Najlepszym z Polaków był Dominik Kastelik, który zajął ósme miejsce.

Po paniach na skoczni  HS 100 w Park City pojawili się młodzi mężczyźni, aby rozpocząć swój ostatni trening przed jutrzejszą rywalizacją o medale. Niestety, nie było im dane skoczyć dwukrotnie, ponieważ wiatr na tyle utrudniał pierwszy trening i zaczynało robić się niebezpiecznie, więc organizatorzy odwołali drugą serię. Ziga Jelar poradził sobie w tych trudnych warunkach skacząc na 86 metr. Co ciekawe, na drugim miejscu uplasował się Austriak – Markus Rupitscha, który w swojej próbie doleciał do rozmiaru skoczni, uzyskując 100 metrów. Zawodnik Łukasza Kruczka – Alex Insam zajął trzecie miejsce po skoku na 96,5 metra.

Wyniki i miejsca powyższej trójki zawodników utwierdziły wszystkich, że nie ma sensu rozgrywania treningu przy takich warunkach atmosferycznych.

Najlepszym z reprezentantów Polski był Dominik Kastelik (87,5 metra), który zajął ósmą pozycje. Paweł Wąsek (79,5 metra) był 17. Na 29 miejscu sklasyfikowany został Bartosz Czyż (82,5 metra). Dawid Jarząbek skokiem na 83 metry, zapewnił sobie 33 lokatę. Nie powiodło się Tomaszowi Pilch, który uzyskał tylko 69 metrów, co dało mu 38 miejsce.

Już jutro polscy skoczkowie narciarscy zawalczą o medale w konkursie indywidualnym.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.