MŚJ w Park City: Biegi łączone dla Rosji i Norwegii, medal dla gospodarzy

fot. flyingpointroad.com

fot. flyingpointroad.com
fot. flyingpointroad.com

Za nami kolejne biegi zaliczane do mistrzostw świata juniorów w Park City. Tym razem po złote medale w biegach łączonych sięgnęli Vechkanov oraz Johansen.

Drugi złoty medal na tych mistrzostwach świata wywalczył w piątek Vladislav Vechkanov. Rosyjski biegacz narciarski o 1,9 sekundy wyprzedził na prostej finiszowej Thomasa Hellanda Larsena z Norwegii. Brązowy medal wywalczył jego rodak Harald Oestbe Amundsen, który stracił do mistrza 2,2 sek. Egor Kazarinov – srebrny medalista w biegu na 10 kilometrów tym razem musiał zadowolić się 4. miejscem. Mateusz Haratyk został sklasyfikowany na 27. pozycji. Polak stracił ponad trzy minuty do zwycięzcy.

Pełne wyniki

Wśród kobiet pierwszy złoty medal dla Norweżek wywalczyła w skiathlonie Marte Maehlum Johansen. Mistrzyni świata dobiegła na metę o 6,6 sekundy szybciej od Ebby Andersson. Szwedka, która wywalczyła tytuł w biegu na 5 kilometrów stylem dowolnym, tym razem musiała zadowolić się srebrem. Brązowy medal przypadł reprezentantce gospodarzy. Katharine Ogden straciła do pierwszego miejsca ponad 10 sekund. Reprezentantki Polski zajęły odległe miejsca. Klaudia Kołodziej była 42 a tuż za nią znalazła się Agata Warło.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.