MŚJ w Park City: Bezkonkurencyjni Bołszunow i Weng

23:38, 04.02.2017 Mateusz Król Aktualizacja: 23:38, 04.02.2017

fot;en.wikipedia.org fot;en.wikipedia.org

Zakończyła się rywalizacja w biegach narciarskich U-23. U mężczyzn w biegu łączonym na 30 km najlepszy był Rosjanin Aleksandr Bołszunow. U Pań na dystansie 15km triumfowała Norweżka Lotta Udnes Weng.

U Panów złoty medal zdobył Aleksandr Bołszunow z czasem 1:15:31,5.  Srebrny oraz brązowy medal zdobyli kolejni Rosjanie - Aleksiej Czerwotkin i Dienis Spicow, którzy do Bołszunowa stracili odpowiednio 0.2 s i 0.5 s.  Czwarty Lapierre do dzisiejszego triumfatora stracił już 11.5s.

Kamil Bury był  37.  Dominik Bury nie ukończył biegu.

Pełne wyniki M

U Pań mistrzynią została Weng z czasem 40:50.9. Srebrny medal zdobyła Johanna Matintalo. Finka do triumfatorki straciła  3.8s. Najniższy stopień podium wywalczyła Yana Kirpichenko. Rosjanka nad czwartą Tiril Udnes Weng miała 1.6 sekundy przewagi.

Urszula Łętocha zajęła 37 lokatę do zwyciężczyni tracąc 5:56.7. sekund.