MŚJ w Park City: Austriacy ze złotem w kombinacji

fot.a.fssta.com

fot.a.fssta.com
fot.a.fssta.com

Austriacy zwyciężyli podczas zawodów drużynowych w kombinacji norweskiej rozgrywanych na Mistrzostwach Świata Juniorów w Park City. Na podium znaleźli się też Francuzi i Czesi. Polacy nie startowali.

Po skokach na prowadzeniu znajdowali się Japończycy. Drużyna w składzie Yuto Nakamura, Kodai Kimura, Ryota Yamamoto i Hisaki Nagamine o 8,6 pkt. wyprzedzała drugich Niemców. Najlepszy skok wśród Japończyków oddał startujący w czwartej grupie Nagamine. Japończyk uzyskał 99 metrów. Nasi zachodni sąsiedzi zaprezentowali się w składzie: Luis Lehnert, Martin Hahn, Maximillian Pfordte i Vinzenz Geiger. Najlepiej na skoczni zaprezentował się pierwszy z wymienionych, osiągając 94,5 m.

Na trzecim miejscu ze stratą 16,5 pkt. do liderów uplasowali się Francuzi. Trójkolorowi wystąpili w składzie Lilian Vaxelaire, Theo Rochat, Mael Tyrode i Laurent Muhlethaler. Najlepszym skokiem popisał się skaczący w pierwszej grupie Vaxelaire. Francuz uzyskał 95 m. Na dalszych pozycjach sklasyfikowano Austrię, Czechy, USA, Norwegię, Słowenię, Finlandię i Włochy. Na ostatnim, jedenastym miejscu znalazła się Rosja.

Sztafeta 4x5m przewróciła tabelę wyników do góry nogami. Udany atak  z czwartego miejsca na pierwsze przeprowadzili Austriacy. Drużyna w składzie Samuel Mraz, Marc Luis Rainer, Florian Dagn, Mika Vermeulen ruszała na trasę z 23 sekundową stratą do Japończyków. Szybko zniwelowali brakujący dystans i to właśnie oni mogli na koniec cieszyć się ze złota. Srebro padło łupem Francuzów, którzy poprawili się o jedną pozycję w stosunku do tego jak zaprezentowali się na skoczni. Trójkolorowi stracili tylko 9,7 s do złotych Austriaków.

Na trzecim miejscu uplasowali się Czesi. Drużyna w składzie Ondrej Pazout, David Zemek, Jan Vytrval i Lukas Danek po skokach była piąta. Startujący na pierwszej zmianie Pazout tak dobrze sobie poradził na trasie, że wysunął swój team na prowadzenie. Ostatecznie czescy kombinatorzy mogli cieszyć z brązowego medalu. Na czwartej pozycji sklasyfikowano Finlandię, a czołową szóstkę dopełniły Niemcy i Norwegia. Liderzy po skokach, Japończycy uplasowali się dopiero na ósmym miejscu, ustępując jeszcze reprezentacji USA.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.