MŚJ w Park City: Anna Dyvik i Alexander Bolshunov ze złotymi medalami, Dominik Bury w dziesiątce

dominikbury008

Anna Dyvik i Alexander Bolshunov triumfowali w kategorii U-23 w biegach rozgrywanych techniką dowolną podczas mistrzostw świata juniorów w Park City. Panie rywalizowały na dystansie 10 kilometrów, a panowie 15 kilometrów. 

Anna Dyvik była jedną z najstarszych zawodniczek na liście startowej i wykorzystała przewagę swojego doświadczenia. Szwedka pokonała dystans 10 kilometrów techniką dowolną z wynikiem 26:14,0 min. Drugie miejsce zajęła Norweżka Tiril Udnes Weng, a trzecie kolejna reprezentantka Kraju Fiordów – Lovise Heimdal. Tuż za podium uplasowała się Lotta Udnes Weng, która do trzeciej lokaty straciła zaledwie 0,1 sek.

W biegu na 10 kilometrów wystartowała jednak Polka, Urszula Łętocha, która zakończyła zawody na 34. miejscu ze stratą trzech minut.

Wyniki

W rywalizacji panów po raz kolejny nie było mocnych na Rosjan, którzy zajęli całe podium. Złoty medal wywalczył Alexander Bolshunov, drugi był Alexey Chervotkin, a trzeci Denis Spitsov. Najlepszą trójkę dzieliło na mecie dokładnie +28,2 sek. Na czwartym miejscu bieg na 15 kilometrów techniką dowolną zakończył reprezentant Andory Irineu Esteve Altimiras, który stracił do triumfatora 50 sekund.

W zawodach wystartowało dwóch Polaków. Dominik Bury był dziesiąty, a Kamil Bury 31.

Wyniki

Źródło: FIS

Latest posts by Daniel Topczewski (see all)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.