MŚJ w Osrblie: Sztafety dla Rosjan i Francuzek (podsumowanie 4. dnia mistrzostw)

17:05, 30.01.2019 Adrian Gerula

fot: biathlonworld.com

W czwartym dniu rywalizacji Mistrzostw Świata Juniorów rozgrywanych w słowackim Osrblie mieliśmy okazję oglądać zmagania sztafet. Mistrzostwo zdobyły ekipy z Francji i Rosji, zaś polskie sztafety plasowały się na pograniczu pierwszej i drugiej dziesiątki.

O godzinie 11:00 rozpoczął się bieg sztafetowy juniorów. Tytuł mistrzów wywalczyli Rosjanie, biegnący w składzie Salid Karimulla Khalili, Ilnaz Mukhamedzianov, Vadim Istamgulov i Vasilii Tomshin. Biathloniści z Europy Wschodniej wyprzedzili Niemców i Włochów po sprinterskim finiszu - czołowa trójka zmieściła się w 1.8 sekundy straty. Polacy - Przemysław Pancerz, Wojciech Skorusa, Wojciech Filip i Marcin Szwajnos - zajęli dwunaste miejsce, stracili do zwycięzców niespełna 5 minut.

WYNIKI BIEGU SZTAFETOWEGO JUNIORÓW

W biegu pań najlepsze okazały się Francuzki (Camille Bened, Sophie Chauveau i Lou Jeanmonnot). Swoje zwycięstwo zawdzięczają niemal perfekcyjnemu strzelaniu (tylko jeden dobierany pocisk). Drugie miejsce zajęły Niemki (straciły 15.1 sekundy), a walkę o trzecie miejsce wygrały Szwedki - do samej mety naciskane przez Włoszki i Norweżki. Polki - Natalia Tomaszewska, Joanna Jakieła i Kamila Żuk - zajęły 10. miejsce. Biorąc pod uwagę wyłącznie czas biegu, Biało-Czerwone okazałyby się najlepsze - jednak karna runda i 13 dobieranych pocisków przeważyły o słabszej lokacie.

WYNIKI BIEGU SZTAFETOWEGO JUNIOREK

W czwartek biathloniści będą odpoczywać, natomiast na piątek zaplanowano sprinty juniorek młodszych i juniorów młodszych. Panowie pobiegną o 11:00, panie - o 14:00.

Źródło: biathlonworld.com