MŚJ w Osrblie: Dzień rywalizacji sztafet juniorów młodszych, Polki blisko medalu

21:26, 29.01.2019 Anna Felska

Trzeci dzień biathlonowych Mistrzostw Świata Juniorów w Osrblie za nami. Tym razem rywalizowały sztafety juniorów młodszych. O podium otarły się reprezentantki Polski.

Wśród pań złoty medal wywalczyły zawodniczki z Norwegii w składzie: Maren Bakken, Marte Moeller, Anne De Besche. Na strzelnicy myliły się trzykrotnie. Drugie miejsce zajęły Niemki, które również popełniły trzy błędy podczas strzelania, a do Norweżek straciły 17,7 s. Po ostatnim strzelaniu na trzecie miejsce awansowały Francuzki i to one zdobyły brązowy medal, ze stratą 1:25.4. Tuż za podium uplasowały się reprezentantki Polski w składzie: Karolina Janko, Daria Gembicka i Patrycja Stanek. Polki długo utrzymywały pozycję medalową ale na trzy błędy na ostatnim strzelaniu pozbawiły je podium. Ostatecznie straciły 1:43.5 do Norweżek i 18,1 s do podium.

Pełne wyniki sztafety kobiet

Sztafeta juniorów młodszych zakończyła się zwycięstwem Niemców w składzie: Hendrik Rudolph, Darius Philipp Lodl i Hans Koellner, którzy na strzelnicy mylili się pięciokrotnie. Srebrny medal wywalczyli Słoweńcy (+40,9), a brązowy Włosi (+41,3). Polska drużyna w składzie: Marcin Zawół, Jan Guńka i Wojciech Janik, uplasowała się na 9. pozycji. Polacy stracili do zwycięzców ponad dwie i pół minuty.