MŚJ w Oberwiesenthal: Złoto w sztafecie dla Austriaków, Polska na siódmym miejscu

fot: PZN

fot: PZN

Reprezentanci Austrii wygrali sztafetę 4×5 kilometrów kończącą zmagania kombinatorów norweskich na mistrzostwach świata juniorów w Oberwiesenthal. Srebro zdobyli Francuzi, a brąz Norwegowie. Polaków sklasyfikowano na siódmym miejscu.

Rywalizacja juniorów została rozegrana w formule Gundersena: skoki na skoczni normalnej oraz bieg na dystansie 5 kilometrów. Po serii skoków na prowadzeniu znajdowali się Austriacy, którzy mieli dwadzieścia jeden sekund przewagi nad Francuzami i czterdzieści jeden nad Finami. Na czwartej pozycji plasowali się Norwegowie tracący już niemal minutę do liderującej czwórki, a piąte miejsce po skokach zajmowali Polacy (+55 sek).

Reprezentanci Austrii startujący w składzie Stefan Rettenegger, Thomas Rettenegger, Johannes Lamparter i Fabio Obermeyr swoją dominację potwierdzili także na trasie biegowej, prowadząc od początku do końca rywalizacji sztafet. Na drugim miejscu ze stratą trzydziestu pięciu sekund finiszowali Francuzi (Mael Tyrode, Edgar Vallet, Matteo Baud i Gael Blondeau), a na najniższym stopniu podium Norwegowie, którzy brąz zawdzięczają doskonałej postawie Andreasa Skoglunda na ostatniej zmianie. Czwarta lokata przypadła Niemcom, piąta plasującym się w czołowej trójce po skokach Finom, a szósta Japończykom.

Na siódmej pozycji sklasyfikowano Polaków, którzy nie zdołali utrzymać wysokiego piątego miejsca po serii skoków. Nasza czwórka: Andrzej Szczechowicz, Bartłomiej Klimowski, Piotr Kudzia i Mateusz Jarosz na kolejnych pięciokilometrowych odcinkach traciła kontakt z czołówką i ostatecznie linię mety minęła niemal pięć minut po triumfatorach.

Wyniki

Źródło: informacja własna