MŚJ w Oberwiesenthal: Nie ma medalu dla Polski! Nastąpiła pomyłka trasy

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał. Przez chwilę cieszyliśmy się ze złotego medalu polskiej sztafety, ale ostatecznie nasza ekipa nie stanie na podium. Karolina Kaleta, Monika Skinder, Magdalena Kobielusz oraz Izabela Marcisz zostały zdyskwalifikowane, podobnie jak Niemki. Chodzi o pomyłkę trasy – informuje dziennikarz Przeglądu Sportowego, Michał Chmielewski.

Do pomyłki trasy doszło na ostatniej zmianie. Jako pierwsze ruszyły Szwajcarki, a już na pierwszym pomiarze czasu Niemki i Polki miały duże przewagi. Rodaczki Nadine Faehndrich przyznał po biegu, że Izabela Marcisz i Jessica Loeschke nie minęły kończącej ich sztafetę zawodniczkę. – Na trasie było od wczoraj nowe ucho. Iza była na oficjalnym treningu na nim, była też na rozgrzewce. Wiedziała. Zmyliła ją Niemka, która pobiegła źle. Iza pomyślała, że coś się zmieniło, że nie otrzymała info. Podjęła zła decyzję. Tak szkoda dziewcząt. Płaczemy – napisała na swoim profilu na twitterze Justyna Kowalczyk.

Ostatecznie ze złotego medalu cieszą się reprezentantki Szwajcarii. Srebrny medal dla Stanów Zjednoczonych, a brąz dla Szwedek. O sporym rozczarowaniu można mówić w kontekście sztafety norweskiej. Zawodniczki, które miały walczyć o złoty medal, zostały sklasyfikowane dopiero na szóstym miejscu (przed dyskwalifikacją Polski i Niemiec były ósme).

Wyniki

Źródło:

Mateusz Król
Obserwuj