MŚJ w Oberwiesenthal: Izabela Marcisz z kolejnym medalem juniorskiego czempionatu

11:10, 02.03.2020 Marta Grzyb Aktualizacja: 11:47, 02.03.2020

Po zdobyciu srebrnego medalu sprincie, dziś Izabela Marcisz wywalczyła brązowy krążek w biegu rozgrywanym techniką klasyczną na dystansie 5 kilometrów podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Oberwiesenthal. Mistrzynią świata została Norweżka, Helene Marie Fossesholm, z kolei druga lokata przypadła w udziale Lisie Lohmann z Niemiec.

Bieg na 5 kilometrów rozgrywany techniką klasyczną był drugą z konkurencji, w jakiej rywalizowały panie w ramach Mistrzostw Świata Juniorów w niemieckim Oberwiesenthal. W pierwszej z nich - a mianowicie w sprincie przeprowadzonym techniką dowolną - wicemistrzynią świata została Izabela Marcisz. Polka nie spoczęła jednak na laurach i do srebrnego medalu dziś dołożyła brązowy. Tryumfatorką biegu została Norweżka, Helene Marie Fossenholm, która o 15,7 sekundy wyprzedziła Lisę Lohmann z Niemiec. Marcisz straciła do złotej medalistki 28,1 sekundy.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się dzisiaj także Monika Skinder, która przez znaczną część biegu plasowała się w ścisłej czołówce zawodów. Po przebiegnięciu 1800 metrów była ona nawet liderką rywalizacji, jednakże ostatecznie ubiegłoroczna wicemistrzyni świata w sprincie rozgrywanym stylem klasycznym musiała zadowolić się dwunastą lokatą. Jej strata do Fossesholm wyniosła 51 sekund.

W gronie dziewięćdziesięciu jeden zawodniczek zgłoszonych do dzisiejszych zawodów znalazły się jeszcze dwie inne reprezentantki Polski. Startująca z numerem pięćdziesiątym piątym Karolina Kaleta zajęła czterdzieste szóste miejsce. Z kolei Magdalena Kobielusz, na której plastronie widniał numer sześćdziesiąty piąty, uplasowała się na pięćdziesiątej trzeciej pozycji. Na linii startu poniedziałkowej konkurencji nie stanęły cztery Greczynki, których nazwiska widniały na liście startowej biegu. Pozostałe osiemdziesiąt siedem biegaczek ukończyło rywalizację.