MŚJ w Oberwiesenthal: Izabela Marcisz wicemistrzynią świata na 15 km łyżwą

10:49, 04.03.2020 Anna Felska Aktualizacja: 11:29, 04.03.2020

Za nami bieg kobiet na 15 km stylem dowolnym na Mistrzostwach Świata Juniorów w Oberswiesenthal. Kolejny złoty medal zdobyła Norweżka Helene Marie Fossesholm. Drugi srebrny medal, a w sumie trzeci na tych mistrzostwach, zdobyła reprezentantka Polski Izabela Marcisz. Na najniższym stopniu podium stanęła Szwajcarka Siri Wigger.

Izabela Marcisz od początku biegu masowego utrzymywała się w czołówce. Jednak poza zasięgiem rywalek była Norweżka Helene Marie Fossesholm, która ostatecznie na mecie zwyciężyła z przewagą 1:09.3 nad Marcisz. Tuż za Polką na trzecim miejscu zawody ukończyła Szwajcarka Siri Wigger (+1:10.6).

Do medalu niewiele zabrakło także zawodniczce trenującej z naszymi reprezentantkami w grupie Wieretielnego i Kowalczyk. Łotyszka Patricija Eiduka (+1:12.2) zajęła czwarte miejsce. Kolejne zawodniczki miały już większą stratę do podium. Piąty wynik uzyskała Amerykanka Sophia Laukli (1:26.5), a szósty najlepsza wśród Szwedek Louise Lindstorem (+1:28.9).

Druga najlepsza Polka - Monika Skinder (+2:54.1) zajęła 23. miejsce. Pozostałe biało-czerwone zajęły odległe miejsca. W piątej dziesiątce uplasowały się: Magdalena Kobielusz (+4:02.8) i Karolina Kukuczka (+4:11.9), które zajęły odpowiednio 42. i 45. pozycję.

Dla Marcisz jest to trzeci medal na tegorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów w Oberwisenthal. Wcześniej wywalczyła srebrny medal w sprincie oraz brązowy medal w biegu na 5 km stylem klasycznym.