MŚJ w Oberwiesenthal: Fossesholm i Schumacher najlepsi w eliminacjach, czworo Polaków z awansem

13:14, 29.02.2020 Julian Cieślak Aktualizacja: 13:29, 29.02.2020

Helene Marie Fossesholm i Gus Schumacher okazali się najlepsi w eliminacjach sprintu stylem dowolnym juniorek i juniorów podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2020 w Oberwiesenthal. Awans do ćwierćfinałów wywalczyli Monika Skinder, Izabela Marcisz, Karolina Kaleta oraz Sebastian Bryja.

Rywalizację na czempionacie w Oberwiesenthal otworzyły juniorki startujące w eliminacjach sprintu stylem dowolnym. Najlepsza okazała się Helene Marie Fossesholm, która trasę pokonała w 2:28,53. Drugie miejsce zajęła Hanne Wilberg Rofstad (+0,85 sek.), a trzecia była - na codzień trenująca z Polkami - Patricija Eiduka (+1,03 sek.). Reprezentantki Polski prawie w komplecie awansowały do głównych zmagań. Monika Skinder - ze stratą 3,54 sekundy - uplasowała się na dziewiątym miejscu. Izabela Marcisz (+4,30 sek.) była 13., Karolina Kaleta (+9,32 sek.) 28., natomiast Magdalena Kobielusz (+9,67 sek.) jako jedyna nie weszła do czołowej "30", zajmując 33. pozycję. 19-latce do awansu zabrakło zaledwie 0,09 sekundy.

Wyniki eliminacji sprintu juniorek

Wśród juniorów kwalifikacje zwyciężył Gus Schumacher, z czasem 2:26,3. Tuż za Amerykaninem zmagania zakończyli odpowiednio Ansgar Evensen (+0,16 sek.) i Ben Ogden (+1,13 sek.). Tylko jeden z naszych rodaków wywalczył miejsce w najlepszej "30". Sebastian Bryja (+7,68 sek.) zanotował 30. czas, co pozwoli mu zaprezentować się w ćwierćfinałach. Piotr Sobiczewski (+7,93 sek.) zajął 32. lokatę, Dawid Damian (+10,95 sek.) był 47, a Robert Bugara (+17,75 sek.) 64.

Wyniki eliminacji sprintu juniorów

Rywalizacja o medale rozpocznie się o godzinie 14:00, kiedy to na starcie pojawią się zawodniczki startujące w pierwszym z ćwierćfinałów.