MŚJ w Oberwiesenthal: Amerykanie ze złotem w sztafecie. Dobry wynik Polaków

13:01, 06.03.2020 Mateusz Król Aktualizacja: 14:30, 06.03.2020

W Oberwiesenthal o medale rywalizowały dzisiaj także męskie sztafety. Z dobrej strony pokazali się Polacy, którzy zajęli ósme miejsce. Po złoto sięgnęli Amerykanie. Na podium stanęli jeszcze Kanadyjczycy i Włosi.

Po pełnej emocji żeńskiej sztafecie na star stanęli panowie. Na szczęście odbyło się bez pomyłek na trasie i na mecie wiadomo było, że po złoty medal sięgnęli Amerykanie, których biegli Luke Jager, Ben Ogden, Johnny Hagenbuch oraz Gus Schumacher. Reprezentanci Stanów Zjednoczonych właściwie od początku nie dawali większych nadziei rywalom. Na koniec ich przewaga wyniosła 35,5 sekundy nad drugimi Kanadyjczykami. Brązowy medal wywalczyli Włosi, którzy stracili do pierwszej lokaty 55,4 sek.

Z dobrej strony pokazali się Polacy. Nasza sztafeta ruszyła w składzie: Dawid Damian, Robert Bugara, Sebastian Bryja oraz Piotr Sobiczewski. Ostatecznie biało-czerwoni zostali sklasyfikowani na ósmym miejscu. Za nim uplasowały się sztafety czeska i norweska.