MŚJ w Obertilliach. Udany występ polskiej biathlonistki w sprincie

12:31, 01.03.2021 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 12:41, 01.03.2021

Anna Nędza-Kubiniec ma za sobą udany start w sprincie podczas mistrzostw świata juniorek młodszych w Obertilliach. 17-letnia Polka zajęła trzynaste miejsce w tej konkurencji.

Dzisiaj w Obertillach został rozegrany sprint w ramach mistrzostw świata juniorek młodszych. Dobrze spisała się reprezentantka Polski Anna Nędza-Kubiniec. Podopieczna Łukasza Słoniny raz spudłowała na pierwszym strzelaniu. Podczas stójki była już jednak bezbłędna. Dzięki solidnej pracy na trasie (19. czas biegu) Nędza-Kubiniec zdołała ukończyć zmagania w czołowej piętnastce. Ostatecznie na mecie uplasowała się na trzynastej lokacie.

To życiowy wynik w karierze polskiej biathlonistki podczas imprezy tej rangi. Dotychczas najlepiej wypadła dwa lata temu, kiedy to zajęła 26. miejsce także w sprincie przy bezbłędnym strzelaniu.

Złoty medal wywalczyła dziś Słowenka Lena Repinc, która prezentuje w Obertilliach świetną dyspozycję biegową. Po srebro sięgnęła Włoszka Linda Zingerle, a brąz niespełna 17-letnia Niemka Selina Grotian. Najlepsza z Polek do triumfatorki zawodów straciła 48,4 sekundy, ale do czołowej dziesiątki już tylko 7,4 s. To dobra pozycja wyjściowa przed biegiem pościgowym. W czołowej czterdziestce znalazła się także Klaudia Topór. Zajęła ona 37. miejsce przy skuteczności 9/10 na strzelnicy.