MŚJ w Obertilliach. Jan Guńka brązowym medalistą MŚ juniorów młodszych

15:19, 01.03.2021 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 15:53, 01.03.2021

Jan Guńka wywalczył brązowy medal w sprincie podczas rywalizacji na mistrzostwach świata juniorów młodszych w Obertilliach. To pierwszy medal dużej imprezy utalentowanego polskiego biathlonisty. Bardzo dobrze spisał się też Marcin Zawół, który ukończył zmagania w czołowej piątce.

Świetnie spisali się polscy biathloniści w sprincie rozgrywanym w ramach mistrzostw świata juniorów młodszych. Brązowy medal wywalczył reprezentant Polski Jan Guńka. Niespełna 19-latek tylko raz spudłował, a na trasie zaprezentował się bardzo dobrze - zanotował piąty czas. Do triumfatora - bezbłędnego Rosjanina Denisa Irodowa - stracił 27,9 sekundy. Dla Guńki to pierwszy medal imprezy tak wysokiej rangi. Ten wynik to również potwierdzenie wielkiego potencjału zawodnika klubu BKS WP Kościelisko.

Bardzo udany bieg ma za sobą również Marcin Zawół. Młodzieżowy mistrz olimpijski zajął piąte miejsce, mimo dwóch karnych rund. Co więcej, na trasie był najszybszy. Na mecie do kolegi z reprezentacji stracił 10 sekund. Na podium obok Polaka i Rosjanina stanął także Fabio Miller Cotter. Włoch, podobnie jak zwycięzca, na strzelnicy nie mylił się ani razu. Podopiecznych Rafała Lepela rozdzielił z kolei Szwed Oscar Andersson (1 karna runda).

W czołowej piętnastce sprintu znalazł się także trzeci z polskich biathlonistów Konrad Badacz. On musiał pokonywać dodatkowe 450 metrów biegu. 50. z 3 karnymi rundami był Hubert Matusik (rocznik 2004). Przypomnijmy, że w Obertilliach zostanie rozegrany bieg pościgowy. Nasi reprezentanci mają więc świetną pozycję wyjściową do walki o kolejne czołowe miejsca.