MŚJ w Obertilliach. Drugi medal dla polski. Marcin Zawół ze srebrem w biegu pościgowym

15:04, 03.03.2021 Mateusz Wasiewski

Marcin Zawół wywalczył srebrny medal w biegu pościgowym na mistrzostwach świata juniorów młodszych w Obertilliach. To drugi krążek dla reprezentacji Polski podczas tej imprezy. Trzeci w sprincie Jan Guńka tym razem zajął dziewiąte miejsce.

Za nami kolejny bardzo udany dzień na biathlonowych mistrzostwach świata juniorów młodszych. W biegu pościgowym świetnie spisał się Marcin Zawół. 18-letni Polak wywalczył srebrny medal. Do rywalizacji przystąpił jako piąty. Podium dogonił dzięki m.in. bardzo solidnemu strzelaniu. Podopieczny Rafała Lepela raz bowiem spudłował w pozycji leżącej i raz stojącej. Na trasie zanotował z kolei dziewiętnasty rezultat. To drugi duży sukces Zawoła w kategorii juniorów. W poprzednim sezonie reprezentant biało-czerwonych został młodzieżowym mistrzem olimpijskim.

Znów bardzo dobrze dysponowany na trasie był brązowy medalista ze sprintu Jan Guńka. Zawodnik reprezentujący klub BKS WP Kościelisko uzyskał czwarty czas biegu. Niestety dziś gorzej spisał się na strzelnicy. Łącznie musiał pokonywać 7 karnych rund. Na linię Guńka wbiegł i tak w czołowej dziesiątce - ukończył zmagania na 9 miejscu. Spadek względem wyników sprintu zaliczył też Konrad Badacz, który pięciokrotnie spudłował. Ostatecznie uplasował się na dwudziestej siódmej pozycji. Awans o 9 lokat (z 50 na 41) zaliczył najmłodszy z Polaków Hubert Matusik. Biathlonista urodzony w 2004 roku na strzelnicy zanotował taką samą skuteczność co Marcin Zawół.

Trzecie złoto na tej imprezie wywalczył niesamowity Denis Irodow. Rosjanin tylko raz spudłował, dobrze pobiegł i w świetnym stylu obronił pozycję lidera po rywalizacji sprinterskiej. Na podium znalazł się również Oscar Andersson. Szwed zdołał awans z 4 miejsca, mimo 4 karnych rund.