MŚJ w łyżwiarstwie szybkim: Karolina Bosiek wicemistrzynią świata

fot. tomaszow-maz.pl

fot. tomaszow-maz.pl

O jej wielkim talencie mówi się od kilku ładnych lat, a ona wciąż pokazuje, że nie bez powodów. Mowa o Karolinie Bosiek, która zdobyła dzisiaj srebrny medal mistrzostw świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim.

Karolina Bosiek zdobyła tytuł wicemistrzyni świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim podczas czempionatu rozgrywanego w Baselga di Pine. Polka, która w środę skończy 19 lat, uzyskała na 1500 m czas 2.03,759 i była wolniejsza tylko od Holenderki Femke Kok (+0.027 sek). To nie jest pierwszy medal MŚJ w karierze Bosiek. Polka dotychczas miała trzy miejsca na podium tej imprezy. Przed rokiem w Salt Lake City wywalczyła srebro w biegu ze startu wspólnego i brąz w sprincie drużynowym. W tej ostatniej konkurencji miała także brąz w 2016 roku.

Można powiedzieć, że Karolina sięgnęła po krążek w dniu symbolicznej daty. Właśnie dzisiaj mija pięć lat o spektakularnego zwycięstwa Zbigniewa Bródki na 1500 metrów podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Bosiek przed rokiem, po sukcesach na mistrzostwach świata juniorów, pojechała na igrzyska do Pjongczangu. Była najmłodszą naszą reprezentantką.

Źródło: PAP / Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.