MŚJ w Lahti: Johannes Lamparter mistrzem świata juniorów w kombinacji norweskiej

13:50, 27.01.2019 Anna Felska Aktualizacja: 13:50, 27.01.2019

Za nami kolejna konkurencja podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Lahti. W kombinacji norweskiej najlepszy okazał się Austriak Johannes Lamparter. Polacy daleko.

Austriak po serii skoków zajmował dopiero piąte miejsce. W biegu na 10 km uzyskał trzeci czas, co wystarczyło do zwycięstwa w zawodach. Srebrny medal zdobył Niemiec Julian Schmid (+12,2), który utrzymał drugie miejsce, które zajmował do skoku. Na najniższym stopniu podium stanął Andreas Skoglund. Norweg po skoku zajmował czwarte miejsce. W biegu miał dziesiąty czas. Do zwycięzcy ostatecznie stracił 31,4 s. Tuż za czołową trójką uplasował się Włoch Aaron Kostner (+35,4). Kolejne dwa miejsca zajęli Norwegowie: Aleksander Skoglund (+39,1) i Jens Luraas Oftebro (+45,3).

Polacy zajęli miejsca w piątej dziesiątce. Najlepszy był Mateusz Jarosz (+4:40), który po skoku zajmował wysokie 18. miejsce, a ostatecznie spadł na 41. lokatę. Oczko niżej uplasował się Piotr Kudzia (+4:44.8), który po skokach zajmował jeszcze wyższe, 13. miejsce. Andrzej Szczechowicz zajął 46. miejsce, ze stratą 5:10.3. Dawid Jarząbek (+6:25.8) zajął 49. pozycję.