MŚJ w Konigssee: Polska czwórka pod koniec stawki

17:32, 03.02.2019 Kamil Karczmarek

Jakub Stano zajął 19. miejsce w zawodach czwórek na bobslejowych mistrzostwach świata w Konigssee. Triumfował Niemiec Richard Oelsner.

W dwójkach Jakub Stano i Hubert Olczyk zajęli 26. miejsce. Dzisiaj w czwórkach dołączyli do nich Adrian Kamiński i Jakub Zakrzewski. Polacy zaprezentowali się na trasie dwukrotnie i uplasowali się na 19. lokacie. Łącznie w obydwu ślizgach stracili sekundę i 81 setnych. Drugie złoto wywalczył Richard Oelsner. Niemiecki pilot wygrał obydwa przejazdy i o 29 setnych wyprzedził Austriaka Markusa Treichla i o 30 setnych Szwajcara Michaela Vogta. Oelsner po raz kolejny udowodnił, że z powodzeniem mógłby walczyć w Pucharze Świata.

Wyniki - czwórki

Mistrzynią świata juniorek została Anna Fernstaedt. Przed obecnym sezonem zmieniła ona obywatelstwo z niemieckiego na czeskie. W tym sezonie wygrała już klasyfikację generalną Pucharu Interkontynentalnego. W Konigssee Fernstaedt była najlepsza w obydwu przejazdach. Na podium stanęły również Belgijka Kim Meylemans i Brytyjka Ashleigh Pittaway.