MŚJ w Kandersteg: Drużyna kombinatorów na 12. miejscu

17:40, 01.02.2018 Kamil Karczmarek

Reprezentacja Polski juniorów w składzie Andrzej Szczechowicz, Mateusz Jarosz, Piotr Kudzia i Paweł Twardosz zajęła 12. miejsce w zawodach drużynowych na mistrzostwach świata juniorów w Kandersteg. Polakom niestety nie najlepiej wyszedł bieg, gdyż po serii skoków plasowali się na 6. pozycji.

Na skoczni najlepiej z Polaków zaprezentował się Piotr Kudzia, który skoczył 89,5 metra. Andrzej Szczechowicz wylądował na 97 metrze, Mateusz Jarosz skoczył pół metra bliżej, a Paweł Twardosz osiągnął odległość 82,5 metra. Polacy otrzymali łączny wynik 293.2, co oznaczało stratę 2 minut do prowadzących Austriaków. Zwycięzcy serii skoków startowali w składzie Johannes Lamparter, Mika Vermeulen, Florian Dagn i Dominik Terzer. Na drugim miejscu byli Norwegowie, a na trzecim Niemcy.

Wyniki po serii skoków

W biegu na dystansie 4x5 kilometrów strata Polaków urosła do 8 minut. Nasi kombinatorzy zajęli 12. miejsce, czyli ostatnie wśród ekip, które ukończyły rywalizację. Pierwsze miejsce obronili Austriacy Lamparter, Dagn, Terzer i Vermeulen. Srebrne medale wywalczyli Niemcy, którzy przegrali z Austriakami o 48 sekund. Brązowy medal zdobyli reprezentanci Norwegii.