MŚJ w Kanderstagu: Lisso i Lienher najlepsi na treningach, dobre skoki Czyża

0

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Niemiec Justin Lisso i Austriak Maximilian Lienher byli najlepsi na treningach przed jutrzejszym konkursem drużynowym Mistrzostw Świata Juniorów w Kanderstagu.

W pierwszej serii treningowej najlepszy wynik uzyskał Niemiec Justin Lisso, który wylądował na 100,5 m. Drugi po skoku na 100 m był kolejny z Niemców Luca Ruth. Trzeci wynik miał Norweg Thomas Aasen Markeng (101,5 m). Tuż za czołową trójką uplasował się Polak Bartosz Czyż (95,5 m). Słoweniec Bor Pavlovcic po skoku na 92 m zajął 5. miejsce. Czołową szóstkę zamknął Riki Kurita (93 m). Na dziesiątym miejscu wylądował kolejny Polak Paweł Wąsek (89,5 m). W drugiej dziesiątce na 14. pozycji uplasował się Kacper Juroszek (89 m). Damian Skupień po skoku na 87,5 m zajął 22. miejsce.

Druga seria treningowa padła łupem Maximilian Lienhera. Austriak uzyskał 98 m. Tym razem drugi był Justin Lisso (97 m). Trzeci wynik uzyskał Riki Kurita (96,5 m). Czwarty miejsce zajął Luca Roth (96,5 m). Ponownie piątą lokatę zajął Bor Pavlovcic (98,5 m). Bartosz Czyż po skoku na 91,5 m zajął 8. miejsce. W drugiej dziesiątce uplasowali się Paweł Wąsek (84 m) i Kacper Juroszek (83,5 m), którzy zajęli odpowiednio 17. i 18. pozycję. Damian Skupień po skoku na 80,5 m zajął 23. miejsce.

Pełne wyniki treningów 

W treningach nie wzięli udziału najlepsi zawodnicy wczorajszego konkursu indywidualnego, m.in mistrz świata juniorów Marius Lindvik i najlepszy z Polaków, który zajął miejsce tuż za podium – Tomasz Pilch.

źródło: informacja własna 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.