MŚJ w biathlonie: Srebrna Kinga Mitoraj!

fot. biathlon.pl
fot. biathlon.pl

Kinga Mitoraj została Wicemistrzynią Świata Juniorek w biegu indywidualnym podczas Mistrzostw Świata w Raubiczach. Złoty medal Polka przegrała o zaledwie dwie dziesiąte sekundy z Julią Żurawok. Trzecia była zawodniczka Kazachstanu Galina Wiszniewska.

Polka wystartowała z trzecim numerem startowym i to ona stawiała warunki w dzisiejszej rywalizacji. Mitoraj strzelała bezbłędnie, co przy niezłym biegu oznaczało pewny medal. Tylko Julia Żurawok była w stanie powtórzyć wynik strzelecki naszej reprezentantki, która również notowała zbliżone czasy biegu do Polki. W samym biegu Kinga Mitoraj była szybsza od Julii Żurawok. O mistrzostwie zadecydowała szybkość strzelania.Brązowy medal z półminutową stratą wywalczyła Galina Wiszniewska, która była najszybsza spośród biathlonistek z jedną karną minutą. Zawodniczka z Kazachstanu od pięciu lat co roku stoi na podium Mistrzostw Świata Juniorów. Dzisiejszy brąz jest szóstym krążkiem z tej imprezy w jej dorobku. Beata Lassak z czterema minutami kary zajęła dopiero 38. miejsce, a Monika Bandyk po aż sześciu pudłach sklasyfikowana została na 51. lokacie.

Dla Mitoraj jest to bez wątpienia największy sukces w dotychczasowej karierze – zwłaszcza, że rywalizowała dzisiaj z zawodniczkami o rok starszymi. Sukces Kingi to również największe osiągnięcie w dotychczasowej karierze trenerskiej Tomasza Sikory, który sam jako junior w 1993 roku sięgał po srebrny medal światowego czempionatu.

Wyniki

Źródło: biathlon.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.