Alpejskie MŚJ w Bansku. Pechowy start polskich alpejek. Złoto dla Włoszki

11:35, 10.03.2021 Mateusz Król Aktualizacja: 11:44, 10.03.2021

Za nami slalomowa rywalizacja o tytuł mistrzyni świata juniorek w narciarstwie alpejskim. Złoty medal wywalczyła Włoszka Sophie Mathiou. Magdalena Łuczak oraz Patrycja Florek nie ukończyły swoich przejazdów.

Magdalena Łuczak nie będzie zbyt dobrze wspominała swoich startów w konkurencjach technicznych na mistrzostwach świata juniorów. Wczoraj Polka była trzecia na półmetku rywalizacji w slalomie gigancie, ale nie ukończyła drugiego przejazdu. Niemal identyczna sytuacja miała miejsce w środę w slalomie. Łuczak była czternasta po pierwszej rundzie zmagań, ale w drugiej znów nie ukończyła swojego przejazdu. Patrycja Florek zaś nie dojechała do mety podczas pierwszej tury zmagań.

Złoty medal zdobyła Sophie Mathiou. Włoszka w żadnym z przejazdów nie osiągnęła najlepszego czasu, ale sumarycznie to ona okazała się najlepsza. Druga Moa Bostroem Mussener ze Szwecji straciła do niej 0,20 s. Brązowy krążek wywalczyła Amerykanka AJ Hurt (+ 0,21 s).