MŚJ: Treningi dla Sjoeena! Polacy przeciętnie!

Phillip SjoeenPhillip Sjoeen wygrał obydwa oficjalne treningi przed konkursem indywidualnym Mistrzostw Świata Juniorów w Ałmatach. Nasz kraj reprezentuję pięciu skoczków: Krzysztof Leja, Andrzej Stękała, Łukasz Podżorski, Adam Ruda i Przemysław Kantyka, którzy wypadli przeciętnie w seriach treningowych. 

Phillip Sjoeen obok Andreasa Wellingera to największy faworyt do tytułu na tych mistrzostwach. Młody, utalentowany norweski skoczek narciarski ma za sobą bardzo udane starty w Letniej Grand Prix. Na początku sezonu w Klingenthal nabawił się drobnego urazu, przez co od niedawna dopiero możemy go podziwiać w międzynarodowych zmaganiach. W pierwszym treningu Sjoeen uzyskał 98,5 metra i wyprzedził drugiego reprezentanta Japonii Yukiya Sato (101,5 metra) o 4.9 pkt.. Na trzecim miejscu uplasował się również powracający po kontuzji Andreas Wellinger (98, metra; 78.2 pkt.).

Najlepszym z Polaków okazał się Andrzej Stękała, który po skoku na 95 metrów zajął 8 miejsce. Na 14 pozycji uplasował się Adam Ruda (92 metry; 65.6 pkt.), Krzysztof Leja (94 metry; 64.3 pkt.) był 18. Przemysław Kantyka po skoku na 93 metr zajął 28 miejsce. Najgorzej z naszych reprezentantów poszło Łukaszowi Podżorskiemu, który uzyskał 91 metrów i trening zakończył na 35 miejscu.

Druga sesja treningowa ponownie należała do Phillipa Sjoeena który tym razem poszybował na 99 metr (75.5 pkt.). Tuż za nim uplasował się Andreas Wellinger (97 metry; 73.5 pkt.). Najlepszą trójkę zawodników zamknął Johann Andre Forfang (97,5 metra; 71.4 kt.).

Tym razem w Polskiej ekipie najlepszy był Krzysztof Leja, który oddał skok na odległość 96 metrów (65.4 pkt.), co dało mu 9 miejsce. Andrzej Stękała (94,5 metra; 62.2 pkt.) był 15. Łukasz Podżorski (93 metry; 59.5 pkt.) oraz Przemysław Kantyka (92,5 metra; 58.4 pkt.) zajęli odpowiednio 20 i 22 miejsce. W drugim treningu najgorzej wypadł Adam Ruda (91 metry; 55.4 pkt.). Jego skok pozwolił mu zająć odległe 37 miejsce.

Jutro  w Ałmatach są zaplanowane kolejne treningi. Konkurs indywidualny o Mistrzostwo Świata Juniorów odbędzie się w czwartek.

Pełne wyniki treningów

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.