MŚJ: Tikhonova Mistrzynią Świata Juniorek! Hoelzl z brązem!

Sofia TikhonovaSporą niespodziankę przyniósł nam dzisiejszy konkurs indywidualny o tytuł Mistrzyni Świata Juniorek w Ałmatach. Złoty medal zdobyła reprezentantka Rosji Sofia Tikhonova. Srebro powędruję do Austriaczki – Elisabeth Raudaschl. Faworytka do złota – Chiara Hoelzl musi zadowolić się brązem. Magdalena Pałasz nie wystąpiła w konkursie. Joanna Szwab nie zakwalifikowała się do drugiej serii. 

Sofia Tikhonova prowadziła już po pierwszej serii konkursowej. Rosjanka w swoich próbach uzyskała dwukrotnie 95,5 metra (227.5 pkt.). Na drugim stopniu podium stanie Elisabeth Raudaschl (93,5 metra; 93 metry), która do zwyciężczyni straciła 5.8 pkt.. Chara Hoelzl była murowaną faworytką do złotego medalu na tych Mistrzostwach. Wygrała prawie wszystkie treningi i serie próbną. Jednak w konkursie nie było już tak dobrze. Hoelzl zepsuła swoją pierwszą próbę i uzyskała 93,5 metra skacząc w dobrych warunkach. Po pierwszej serii zajmowała szóste miejsce. W drugiej próbie oddała skok na odległość 96 metrów co pozwoliło jej zdobyć brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorek.

Ursa Bogataj medal przegrała tylko o 0.2 pkt. (94 metry; 93,5 metra; 217.2 pkt.). Dwie Norweżki – Anna Odine Stroem (93 metry; 91 metrów; 212.2 pkt.) i Silje Opseth (88 metrów; 95 metrów; 208.5 pkt) – uplasowały się odpowiednio na piątym i szóstym miejscu.

Do serii finałowej nie zakwalifikowała się jedyna nasza reprezentantka w konkursie – Joanna Szwab. Polka skoczyła tylko 75,5 metra, co dało jej 31 miejsce. Magdalena Pałasz z nie wiadomych powodów nie pojawiła się na belce startowej w dniu dzisiejszym.

Pełne wyniki konkursu 

Już o godz. 13:00 rozpocznie się walka mężczyzn o tytuł Mistrz Świata Juniorów. Relacje będzie można śledzić na berkutschi.com.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.