MŚJ: Sjoeen ponownie najlepszy na treningach!

Phillip Sjoeen, Na skoczni w Ałmatach odbyły się dziś kolejne treningi juniorów przed Mistrzostwami Świata. Tak samo jak wczoraj triumfował w nich Philip Sjoeen. 

W pierwszym treningu młody Norweg uzyskał najlepszą odległość lądując na 97,5 m. Wyprzedził on wracającego po kontuzji Andreasa Wellingera. Reprezentant Niemiec skoczył półtora metra bliżej. Na trzecim miejscu uplasował się Yukiya Sato (94,5 m). Najlepszym z Polaków w tej serii okazał się Krzysztof Leja (92,5 m), który zajął 12 pozycję. Andrzej Stękała mimo takiej samej odległości został sklasyfikowany 8 oczek niżej. Przemysław Kantyka (90 m) był 23,  Adam Ruda (89 m) 31, a Łukasz Podżorski (87,5 m) 38.

W drugiej odsłonie treningowej Sjoeen ponownie okazał się najlepszy. Zawodnik z Oslo poszybował na 99 metr. Sztuka ta udała się jeszcze tylko Andreasowi Wellingerowi, który tym razem był trzeci. Dwóch głównych faworytów do złota podzielił Johann Andre Forfang (97 m). Tuż za nimi uplasował się Andrzej Stękała. Najlepszy z biało-czerwonych uzyskał 96,5 m. Pozostali Polacy spisali się dosyć słabo. Adam Ruda (92,5 m) był 25, Łukasz Podżorski (92 ,) 27, Przemysław Kantyka (92 m) 30, a Krzysztof Leja (91 m) 44.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.