MŚJ: Norwegia i Rosja triumfują w ostatnim konkursie mistrzostw!

almatyOstatnią konkurencją na Mistrzostwach Świata Juniorów w Ałmatach były biegi sztafetowe. Wśród kobiet zwyciężyła reprezentacja Norwegii, a wśród mężczyzn reprezentacja Rosji. Polskie ekipy nie wystawiły swoich sztafet.

Rywalizacja kobiet

Sztafeta Norwegii w składzie: Tiril Udnes Weng, Julie Myhre, Sofie Nordsveen Hustad i Lotta Udnes Weng, zwyciężyła w rywalizacji kobiet z czasem 35:04.0 sekundy. Pokonały one będącą na drugim miejscu reprezentacje Rosji o tylko 0.4 sekundy. Podium uzupełniły Niemki, które do mety dotarły z czasem gorszym o ponad 35 sekund.

Pełne wyniki konkursu kobiet

Rywalizacja mężczyzn

Wśród mężczyzn, złoty medal zsobyła reprezentacja Rosji, która wystąpiła w składzie: Alexander Bakanov, Ivan Yakimushkin, Denis Spitsov i Alexey Chervotkin. Na mecie Rosjanie zameldowali się z czasem: 45:11.0 sekundy. Na drugim miejscu uplasowała się sztafeta Francuska, ze stratą do zwycięzców wynoszącą: 17.3 sekundy. Brązowy medal powędrował do reprezentacji Norwegii. Ich strata do Rosjan wyniosła już jednak ponad 1 minutę.