MŚJ: Niemcy ze złotym medalem w konkursie drużynowym, Polska siódma

16:28, 24.02.2016 Anna Felska

DSC_0447-Copy1

Za nami konkurs drużynowy mężczyzn na Mistrzostwach Świata Juniorów w Rasnovie. Ze względu na trudne warunki i wysoką temperaturę organizatorzy zmienili program zawodów i już dzisiaj rozegrali konkurs drużynowy. Nowymi mistrzami świata juniorów została drużyna z Niemiec.

Złoty medal wywalczyła dzisiaj reprezentacja Niemiec w składzie: Jonathan Siegel, Adrian Sell, Tim Fuchs oraz David Siegel. Niemcy prowadzili już po pierwszej serii a w drugiej tylko postawili kropkę nad "i". Ich nota wyniosła 866,7 pkt. Srebrny medal zdobyła drużyna z Norwegii, która straciła do zwycięzców 28,3 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentacja Japonii (820,9 pkt).

Reprezentacja Polski w składzie: Łukasz Podżorski, Krzysztof Leja, Dominik Kastelik i Przemysław Kantyka zajęła 7. miejsce. Po pierwszej serii plasowali się o oczko niżej ale dzięki lepszym skokom w finałowej serii zdołali wyprzedzić reprezentację Finlandii.