MŚJ: Mateja odkrył karty! Wiemy kto pojedzie na mistrzostwa

SAM_0367-CopyW ciągu pierwszych ośmiu dni lutego w Ałmatach rozgrywane będą Mistrzostwa Świata Juniorów. Robert Mateja podał dzisiaj skład naszej reprezentacji.

Mateja pozytywnie wypowiadał się o ostatnich występach naszej juniorskiej kadry podczas LOTOS Cup w Szczyrku. Sztab szkoleniowy zdecydował zatem, że do Ałamty pojadą: Adam Ruda, Przemysław Kantyka, Krzysztof Leja, Łukasz Podżorski i Andrzej Stękała. Głównym celem indywidualnym dla tych zawodników są miejsca w czołowej piętnastce indywidualnie i szóstka w konkursie drużynowym.

– W tej chwili nie ma żadnego rezerwowego zawodnika, ponieważ na mistrzostwa jedzie pięciu naszych juniorów – powiedział trener Robert Mateja na oficjalnej stronie Polskiego Związku Narciarskiego. – Przed konkursem indywidualnym mamy jeszcze już tam na miejscu dwa treningi, także w zawodach będzie startowała po prostu czwórka najlepiej prezentujących się zawodników. Tak samo będzie również przed konkursem drużynowym. Nasza kadra planuje w najbliższym czasie treningi w Szczyrku a następnie udadzą się do Kazachstanu, gdzie powalczą o kolejne laury dla Polski. Przypomnijmy, że przed rokiem nasza osada wróciła z Predazzo z dwoma złotymi medalami. Indywidualnie triumfował Jakub Wolny, a nasi cała ekipa triumfowała w konkursie drużynowym.

Źródło: Sportowefakty.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.