MŚJ: Magnus Jarl Riiber ze złotem!

fot. snapthepix.com
fot. snapthepix.com

Magnus Jarl Riiber wywalczył złoty medal mistrzostw świata juniorów w kombinacji norweskiej. Norweg był na prowadzeniu już po serii skoków, a w biegu tylko dopiął swego. Paul Gerstgraser minimalnie wyprzedzając Jakoba Lange zdobył srebrny medal. W konkursie wystartowało dwóch Polaków.

Magnus już na skoczni zdołał wypracować sobie sporą przewagę. Poszybował on na odległość 101,5 m za co uzyskał łącznie 129,8 pkt. Drugi Tomas Portyk lądując na 95,5 m miał już 47 sekund straty do Norwega. Trzecim w zmaganiach na skoczni okazał się młodszy brat zwycięzcy Johnas (93m; +1,1).

Michał Gut-Chowaniec, poszybował na odległość 89 metrów i po pierwszej części zawodów zajmował 15 miejsce. Drugi z biało-czerwonych Jan Łowicz (82 m) ruszył na trasę jako 43.

W biegu na 10 km Magnus Jarl Riiber potwierdził tylko, że to on zasługuje na złoto. 17 latek dotarł na metę jako pierwszy i utrzymał przewagę wypracowaną na skoczni. W walce o srerbo minimalnie lepszym okazał się Austriak Paul Gerstgraser, który pokonał Niemca Jakoba Lange o 3 setne sekundy.

Michał Gut-Chowaniec na trasie zaprezentował się o wiele gorzej. Ostatecznie spadł na 35 lokatę ze stratą 3:59,5 s do zwycięzcy. Jan Łowicz zaliczył (+3:51.9) awans i zakończył konkurs oczko wyżej od swojego rodaka.

Źródło: Informacja własna

 

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.