MŚJ: Chiara Hoelzl ze złotym medalem. Rajda na 12 miejscu

14:33, 23.02.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 14:48, 23.02.2016

SAM_1835

Austriaczka - Chiara Hoelzl zdobyła złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów w Rasnovie. Na drugim miejscu uplasowała się Katharina Althaus, a trzecia była Sofia Tikhonova. Kinga Rajda zajęła 12 miejsce.

Chiara Hoelzl po skokach na 90,5 metra i 88,5 metra (209 pkt.) zdobyła złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów w Rasnovie w konkursie indywidualnym kobiet. Druga była Katharina Althaus z Niemiec, która uzyskała 87 metrów oraz 89,5 metra (197.4 pkt.). Na najniższym stopniu podium stanęła Rosjanka - Sofia Tikhonova (87 metrów; 87 metrów; 184.9 pkt.).

Tuż za podium uplasowała się reprezentanka gospodarzy - Daniela Haralambie (88 metrów; 86 metrów; 184.3 pkt.). Piąta była Yuka Seto (83,5 metra; 89 metrów; 184 pkt.). Ema Klimec w swoich próbach uzyskała 85,5 metra i 80,5 metra, co dało jej szóstą pozycje.

W drugiej serii konkursowej mieliśmy tylko jedną Polkę. Kinga Rajda lądowała na 77,5 metra i 86 metrze. Łączna nota 164.8 pkt., pozwoliła jej zająć 12 miejsce. Z rywalizacji po pierwszej serii odpadła Joanna Szwab, która oddała skok na odległość 66 metrów (49.7 pkt.) i ostatecznie została sklasyfikowana na 37 pozycji.