MŚJ: Austria zwycięża w kombinacji norweskiej!

fis-ski.com
fis-ski.com

Drużyna Austrii, w składzie: Wolfgang Jöbstl, Bernhard Flaschberger, Noa Mraz i Paul Gerstgraser, wygrała złoty medal podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Kombinacji Norweskiej. Drugie miejsce zajęli Niemcy (Mauersberger, Weber, Hanf, Lange), ze stratą 16 sek. Podium uzupełnili Norwegowie (Simen Tiller, Harald Jarl Riiber i Lars Buraas), którzy do zwycięzców stracili 49,7 sek.

Konkurs  skoków był bardzo ekscytujący i wyrównany.Norwegowie łącznie zdobyli 429,3 punktów po skokach na odległość 84,5, 82,5, 96 i 95 metrów.  Japonia, która po skokach na odległość 91, 85.5, 93 i 92 metrów, zajmowała drugą lokatę. Przegrywali z Norwegami o zaledwie  0,2 pkt. Pierwszą trójkę zamykała ekipa z Czech (427,5 pkt). Na czwartym miejscu plasowali się Niemcy, tracąc do Norwegów 5,5 pkt.. Kolejne miejsca zajęli Finowie i Austriacy, ale wszyscy mieścili się w przedziale 25 punktów, co w przeliczeniu na bieg dawało raptem pół minuty. Od stawki kompletnie odstawali Kazachowie, którzy do biegu mieli przystąpić 4.5 minuty po czołówce.

Wyniki skoków

Bieg zapowiadał się naprawdę fascynująco. Po pierwszej zmianie na prowadzeniu byli Norwegowie i Niemcy, na trzecią lokatę spadli Czesi, a mocno awansowali Austriacy, którzy byli tuż za miejscem medalowym. Jednak wszystko zmieniło się już na drugiej zmianie. Wszystko za sprawą Austriaka Bernhard Flaschenberger, który nie tylko odrobił straty, ale wypracował także przewagę blisko pół minuty. Na drugiej lokacie przybiegli Niemcy, a na trzeciej dopiero Norwegowie – słabo pobiegł Harald Johans Riiber. Na kolejnych dwóch zmianach Niemcy odrobili nieco strat do Austriaków, ale zagrozić ich prowadzeniu nie dali rady. To samo dotyczyło Norwegów, choć u nich na trzeciej zmianie biegł dwukrotny mistrz świata w konkursach indywidualnych Jarl Magnus Riiber.

Pełne wyniki

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.