MŚ: Złoto dla Norwegów, brązowi Polacy!

fot: pzn.pl
fot: pzn.pl

Rewelacyjne wieści napływają do nas prosto ze szwedzkiego Falun! Polska drużyna skoczków narciarskich obroniła brąz sprzed dwóch lat z Val di Fiemme! Złote medale wywalczyli Norwegowie.

Niesamowity konkurs drużynowy rozgrywany na bardzo wysokim poziomie już za nami! Drużyna Norweska w składzie: Anders Bardal, Anders Jacobsen, Anders Fannemel oraz Rune Velta z notą 872,6 pkt zwyciężyła w ostatnim konkursie skoków narciarskich na tych Mistrzostwach Świata.  Srebrne medale wywalczyli Austriacy z dorobkiem 853,2 pkt. Dla nas jednak najważniejszym wydarzeniem jest powtórzony sukces Biało-Czerwonych sprzed dwóch lat z Włoskiego Val di Fiemme. Polska drużyna skoczków narciarskich  z dorobkiem 848,1 pkt obroniła brązowy medal w składzie: Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro oraz Kamil Stoch. Tuż za podium na tym najbardziej znienawidzonym przez sportowców miejscu znaleźli się Japończycy z notą 831,2 pkt.

Wielką niespodzianką dzisiejszych zawodów jest miejsce drużyny Niemieckiej, którzy z notą 809,2 pkt zajęli piąte miejsce, a mieli przecież wraz z Norwegami rywalizować o złoto. Słaby występ zanotowali także Słoweńcy sklasyfikowani tuż za ekipą niemiecką na szóstym miejscu z notą 797,5 pkt.