MŚ: Złote Norweżki! Skandynawskie podium! Polki piąte!

Fot: cfpbox.info
Fot: cfpbox.info

Norweska sztafeta kobiet zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata w Falun! Srebro zdobyły Szwedki, a brąz – Finki! Polki osiągnęły najlepszy rezultat od wielu lat – piąte miejsce!

Na pierwszą zmianę stylem klasycznym na trasę wybiegła Kornelia Kubińska. Polka straciła ponad 40 sekund do prowadzących Norweżek, ale udało jej się trzymać stawki. Po 5 km Polska była na 5. pozycji.

Druga zmiana, również stylem klasycznym, należała do Justyny Kowalczyk. Zawodniczka z Kasiny Wielkiej szybko dogoniła reprezentantkę Rosji, po czym w zawrotnym tempie zostawiła ją daleko w tyle. Niestety przewaga prowadzących Skandynawskich zespołów powiększała się mimo zawrotnej pracy Kowalczyk. Dobiegła na 4. pozycji. Świetną prace wykonała tutaj również Charlotte Kalla, która prawie dogoniła sztafetę Norwegii.

Na trzecią zmianę, tym razem stylem dowolnym,  w polskiej sztafecie biegła Ewelina Marcisz, która niestety dała się wyprzedzić Amerykance.

Ostatnią zmianę w barwach Polski biegła Sylwia Jaśkowiec. Całe 5 km musiała trzymać się Amerykanki. Na ostatnich kilometrach zaczęły ją doganiać Niemki, ale Polka nie dała się i doprowadziła sztafetę na 5. pozycji.

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.