falun_2015_logo_vert_250Niewiele ponad miesiąc został nam do rozpoczęcia kolejnego sezonu zimowego w skokach, biegach narciarskich i kombinacji norweskiej. Przyszły sezon będzie składał się z wielu ciekawych wydarzeń, natomiast kulminacyjnym momentem będą oczywiście Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w Falun.

Spotkania i prezentacje w Szwecji zostały już zakończone, zatem organizatorzy Mistrzostw Świata FIS mogą wychodzić na ostatnią prostą. Falun otrzymało zielone światło po wizytacji Grupy Koordynacyjnej FIS. W tej wizycie (12-13. października) udział wzięło blisko sto osób, a wśród nich m.in. przedstawiciele Szwedzkiego Związku Narciarskiego, telewizji SVT, a także członkowie komitetów organizacyjnych Mistrzostw Świata w Lahti 2017 i Seefeld 2019. – To były dwa dni doskonałych prezentacji – ocenia Gian Franco Kasper. – Jestem teraz optymistą i myślę, że Falun podoła wyzwaniu. Pokazali tutaj, że są gotowi na przyjęcie gości na przełomie lutego i marca 2015 – dodał Prezydent FIS.

FIS Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w Falun odbędą się w dniach 18.02 – 01.03.2015. Przewiduje się tutaj udział sportowców z około 70 krajów. Zmagania będą emitowane na wielu antenach świata, a zawody relacjonować ma około 1000 akredytowanych dziennikarzy.

Bilety można nabyć TUTAJ

Program Mistrzostw Świata

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.