MŚ: Wieczorne treningi odwołane!

Klemens MurańkaPo skokach 64 zawodników, jury zawodów zdecydowało się odwołać dzisiejsze wieczorne sesje treningowe mężczyzn na skoczni w Falun z powodu złych warunków atmosferycznych. Próbne skoki zdołało oddać pięciu reprezentantów Polski, niestety Kamilowi Stochowi nie było to dane. Najlepszym z nich okazał się Klemens Murańka. 

Pierwszy wieczorny trening ruszył zgodnie z planem o godz. 19:00. Pomimo zmiennych warunków panujących dzisiaj w Falun, nic nie zapowiadało tego, że nie uda się przeprowadzić chociaż jednej serii treningowej. Niestety z powodu coraz bardziej pogarszających się warunków atmosferycznych jury zawodów nie mogło podjąć innej decyzji jak tej o odwołaniu wieczornych sesji treningowych.

Swoje skoki zdołało oddać 64 zawodników, w tym 5 reprezentantów Polski. Kamil Stoch, który w treningach i kwalifikacjach startuję z numerem 77, nie doczekał się swojej kolejki. Pozostała piątka kadrowiczów skakała dosyć równo. Najlepszym z nich okazał się Klemens Murańka, który uzyskał 87,5 metra, co dało mu 11 miejsce (na 64 zawodników). Tuż za nim uplasował się Aleksander Zniszczoł (90,5 metra). Piotr Żyła (87 metrów) był 15, a Dawid Kubacki (85,5 metra) zajął 18 miejsce. Po skoku na 87,5 metra, Jan Ziobro uplasował się na 21 pozycji.

Najlepszym zawodnikiem przerwanego treningu został Marinus Kraus, który oddał skok na odległość 95 metrów.

Jutro, na godz. 19:00 zaplanowane są kwalifikacje. Wiemy już, że Polskę reprezentować będzie następująca czwórka zawodników: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jan Ziobro i Klemens Murańka!

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.