MŚ w Soczi: Siódme miejsce polskiej sztafety. Repiłow mistrzem w jedynkach

17:45, 16.02.2020 Mateusz Król Aktualizacja: 17:46, 16.02.2020

Roman Repiłow sięgnął po złoty medal w konkurencji jedynek podczas saneczkarskich mistrzostw świata. Tytuł mistrzów w sztafecie zgarnęli Niemcy. Polacy zajęli siódmą lokatę.

Roman Repiłow został mistrzem świata w saneczkarstwie. Rosjanin nie dał się wyprzedzić rywalom w konkurencji jedynej. Podium uzupełnili Austriacy Jonas Mueller i Wolfgang Kindl. Mateusz Sochowicz zajął dwudzieste drugie, a Kacper Tarnawski dwudzieste ósme miejsce. Aktualny lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, wyprzedził Muellera o 0,032 s, a Kindla o 0,202.

Medalu nie zdobyli zatem niemieccy saneczkarze, w tym broniący tytułu Felix Loch, który był ósmy. Niepowodzenie Niemcy powetowali sobie w sztafecie, w której zdobyli złoto. Drugą lokatę zajęli Łotysze, a trzecią Amerykanie. Biało-czerwoni uplasowali się na siódmej pozycji. Nasza sztafeta startowała w składzie: Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz, Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski.