MŚ w Soczi: Eggert/Benecken oraz Katnikowa ze złotymi medalami

17:19, 15.02.2020 Kamil Karczmarek

Dzisiaj na torze w Soczi rozegrano zawody dwójek oraz jedynek kobiet. Mistrzami świata zostali Toni Eggert/Sascha Benecken oraz Ekaterina Katnikowa. Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęli 14. miejsce. Klaudia Domaradzka była 22.

Toni Eggert/Sascha Benecken bardzo chcieli się zrehabilitować za niepowodzenie w sprincie. Świetny pierwszy ślizg dał im prowadzenie. Ich przewaga nad rodakami Tobiasem Wendlem/Tobiasem Arltem wynosiła ponad dziesiątą część sekundy. Eggert i Benecken utrzymali prowadzenie i obronili tytuł. Na drugim miejscu uplasowali się Aleksandr Denisiew i Władysław Antonow. Mistrzowie świata w sprincie zbliżyli się do Niemców na 104 tysięczne. Na trzecie miejsce spadli Wendl/Arlt. Niezbyt udany start zaliczyli Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Polacy na półmetku byli na 13. miejsce, a ostatecznie zajęli 14. pozycję. Polski duet wyprzedzili Andris i Juris Sics, którzy po błędzie w pierwszym ślizgu, osiągnęli najlepszy czas w drugiej części zawodów.

Dwójki

Potem rozegrano zawody kobiet. Klaudia Domaradzka zanotowała ponad sekundę straty i zajęła 22. miejsce. Tym samym reprezentantka Polski nie awansowała do drugiego przejazdu. Zabrakło jej dziesiątej części sekundy. Liderką była Ekaterina Katnikowa. Mistrzyni świata w sprincie miała niewielką przewagę nad Wiktorią Demczenko i Elizą Cauce. W drugim ślizgu z 4. miejsca zaatakowała Julia Taubitz. Reprezentantka Niemiec ustanowiła rekord toru i awansowała na 2. pozycję. Obroniła się jedynie Ekaterina Katnikowa. Rosjanka zdobyła drugi złoty medal na mistrzostwach. Brąz wywalczyła Wiktoria Demczenko.