MŚ w snowboardzie. Polacy w najlepszej ósemce. Włosi ze złotem

Screen - Eurosport

Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski odpali w ćwierćfinale drużynowego slalomu równoległego rozgrywanego podczas mistrzostw świata w gruzińskim Bakuriani. Złoto zdobyła druga reprezentacja Włoch. Srebro wywalczyła pierwsza drużyna Austrii, a brąz przypadł w udziale Szwajcarom.

Screen – Eurosport

Polacy startowali dziś w dwóch parach: Oskar Kwiatkowski i Aleksandra Król oraz Michał Nowaczyk i Olimpia Kwiatkowska. Oskar i Aleksandra awansowali do ćwierćfinału, pokonując drugą drużynę Szwajcarii. Niestety w 1/4 finału lepsi od Polaków okazali się Austriacy. Nasza druga para odpadła w rundzie przedfinałowej.

Złoto dla Włoch

Druga drużyna Włoch w 1/8 finału pokonała reprezentację Korei. W ćwierćfinale zmierzyli się z trzecią parą Austriaków. Wygrali z nimi o 0,41 sekundy. W półfinale dopisało im szczęście w bratobójczym boju z pierwszą włoską drużyną. Lucia Dalmasso upadła, dając szansę rywalom na zdobycie złotego medalu. I tak właśnie się stało. Aaron March i Nadya Ochner pokonali Austriaków (A. Prommegger, S. Schoeffmann) w wielkim finale, tym samym zostając mistrzami świata.

W małym finale o brąz walczyły pierwsza drużyna Włoch (M. Bormolini, L. Dalmasso) i pierwsza drużyna Szwajcarii (D. Caviezzel, J. Zogg). Niestety, Włosi po raz kolejny nie dojechali do mety i tym samym Szwajcarzy cieszą się teraz z brązowego medalu.

Pełne wyniki zawodów znajdziecie TUTAJ.

Źródło: Informacja własna

Piotr Wojtaszczyk