MŚ w Sierra Nevada: Sandra Näslund i Victor Øhling Norberg mistrzami w skirossie

fot. Nisse Schmidt viaWikimedia Commons / CC BY SA

fot. Nisse Schmidt viaWikimedia Commons / CC BY SA

Reprezentanci Szwecji – Sandra Näslund i Victor Øhling Norberg zwyciężyli dziś w zawodach w skicrossie na Mistrzostwach Świata w narciarstwie dowolnym w Sierra Nevada. Bez medalu z Hiszpanii wyjadą zwycięzcy PŚ Marielle Thompson i Jean-Frederic Chapuis.

Z rywalizacją w zawodach mężczyzn już w pierwszej rundzie pożegnał się Jean-Frederic Chapuis. Odpadli także m.in. Alex Fiva, Kevin Drury czy Bastien Midol. W pierwszym półfinale spotkali się Siegmar Klotz, Jamie Prebble, Brady Leman i Francois Place. Pierwsze miejsce zajął Prebble, a drugie Place i to ta dwójka awansowała do wielkiego finału. Klotz i Leman mogli natomiast szykować się do małego finału. W drugim wyścigu półfinałowym wystąpili obrońca tytułu mistrza świata Filip Flisar, Adam Kappacher, Christoph Wahrstötter oraz Victor Øhling Norberg. Flisar dojechał na pierwszej pozycji, a na drugiej ukończył wyścig Øhling Norberg. W małym finale, w którym zawodnicy walczyli jedynie o 5. miejsce, najlepszy okazał się być Christoph Wahrstötter. Na kolejnych pozycjach dojechali Kappacher i Leman, natomiast Klotz nie ukończył przejazdu. W wielkim finale upadło dwóch upadli Filip Flisar i Francois Place przez co o zwycięstwo walczyli już tylko Victor Øhling Norberg i Jamie Prebble. Ostatecznie to Szwed przeciął linię mety jako pierwszy, a Prebble był drugi. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Francois Place, a na czwartym Filip Flisar. Victor Øhling Norberg w tym sezonie tylko raz stał na podium w Pucharze Świata – by trzeci w Val Thorens, ale na mistrzostwach świata miał wystarczająco dużo szczęścia i zdobył złoty medal. Jest to jego drugi medal w karierze, gdyż na poprzednich mistrzostwach świata w Kreichbergu zajął trzecie miejsce. Chyba największą niespodzianką jest jednak srebro Jamiego Prebble, którego najlepszy wynik w PŚ to 12. miejsce w Blue Mountain. W klasyfikacji PŚ Prebble zajął dopiero 29. miejsce. Również dla Franocisa Place dzisiejsze zawody były najlepszymi w karierze. W Pucharze Świata wystąpił on dopiero 3 razy (dwa razy był piąty). W tym sezonie Place brał udział przede wszystkim w Pucharze Europy i wygrał klasyfikację tego cyklu.

Pełne wyniki zawodów mężczyzn

W ćwierćfinale zmagań kobiet odpadła m.in. zwyciężczyni kwalifikacji Marte Høje Gjefsen. Nie powiodło się również Katrin Ofner, która zajęła w swoim wyścigu czwarte miejsce. Pierwszy półfinał zakończył się zwycięstwem Fanny Smith, która ścigała się z Francuzkami Marielle Berger Sabbatel i Ophelie David oraz Kanadyjką Georgią Simmerling. Drugie miejsce za Fanny Smith zajęła multimedalistka mistrzostw świata – Ophelie David i to ona obok Szwajcarki uzyskała awans do wielkiego finału. W drugim półfinale spotkały się 3 świetne zawodniczki: Marielle Thompson, Heidi Zacher i Sandra Näslund oraz nieco mniej utytułowana Japonka Reina Umehara. Z walki o medale odpadły Thompson i Umehara. Z pierwszej pozycji awansowała Näslund, a z drugiej mistrzyni sprzed dwóch lat – Heidi Zacher. W małym finale zwyciężyła Marielle Thompson, na drugiej pozycji dojechała Marielle Berger Sabbatel, na trzeciej Georgia Simmerling, a na czwartej Reina Umehara. Wielki finał zakończył się wygraną 21-letniej Sandry Näslund, która zdobyła pierwszy w karierze medal mistrzostw świata. Srebrny medal wywalczyła Fanny Smith, a trzecie Ophelie David. Dla Francuzki to już piąte mistrzostwa świata, na których udało jej się zdobyć medal. Ma w swoim dorobku 1 medal złoty, 1 srebrny i 3 brązowe. Na czwartym miejscu dojechała Heidi Zacher.

Pełne wyniki zawodów kobiet

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.